Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 5753
Dobra wiadomość dla kierowców. Koniec mandatów za brak papierowej wersji polisy OC i dowodu rejestracyjnego. | Agent Marcin Tuchewicz,MultiAgencja 20 towarzystw u jednego Agenta.Tanie OC, AC, NNW, OC Rolnika,
515 507 504 lub 515 508 506 poczta@twojeoc.pl

Dotychczas kierowca, który jechał po drodze publicznej i nie miał przy sobie wymaganych dokumentów, podlegał grzywnie do 250 zł lub naganie. Z reguły za brak dowodu lub polisy OC policjanci wyznaczali po 50 zł kary. Ale koniec z tym.

Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna” zamiast na papierze, policja sprawdzi dane o pojeździe w systemie informatycznym.

Dane w centralnym rejestrze

Gazeta przypomina, że po zmianach policja będzie weryfikowała dane o aucie w Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP).

– Już teraz znajdują się tam te same dane, które widnieją np. w papierowym dowodzie rejestracyjnym – napisano. Gazeta informuje, że urzędnicy ministerstwa cyfryzacji nie precyzują, od kiedy będzie można jeździć bez papierowego dowodu rejestracyjnego i polisy OC. Ale nie wykluczone, że stanie się to jeszcze w tym roku.

W artykule zaznaczono, że po zmianach nadal będą groziły kary za brak wymaganych dokumentów (np. prawa jazdy), ale nie będzie to już dotyczyło polisy OC i dowodu rejestracyjnego. Do polskich rejestrów nie będą jednak miały dostępu zagraniczne służby.

– Dla nich jedyną formą weryfikacji danych o pojeździe nadal będą papierowe dokumenty, w tym dowód rejestracyjny i OC” – czytamy.

 

UBEZPIECZENIA

Marcin Tuchewicz

☎️Kontakt telefoniczny: 515 507 504 lub 515 508 506

📬Email: poczta@twojeoc.pl

💻Strona: www.twojeoc.pl

Współpracuje z ponad 20 Towarzystwami Ubezpieczeniowymi:

źródło: PAP, fot.internet, art z:źródło strony